19 martie 2024

mediaonlinecl.ro

Stiri online Calarasi

POMPIERII CĂLĂRĂȘENI, CÂȘTIGĂTORI LA CUPA ASPR

Echipa pompierilor călărășeni a obținut locul I la etapa finală de fotbal tenis „Cupa ASPR”, categoria dublu

În perioada 3-5 august 2022, în municipiul Deva, județul Hunedoara, a avut loc etapa finală „Cupa A.S.P.R.” la fotbal-tenis, ediția 2022.

La această competiție organizată de A.S.P.R. și I.S.U Hunedoara au participat 37 de concurenți din 13 unități subordonate ale IGSU.

ISU Călărași a fost reprezentat de către: plutonier adjutant șef Avram Mădălin, plutonier adjutant Dode Ionel și plutonier adjutant Boncotă Daniel.

În urma unor meciuri aprig disputate, echipa pompierilor militari călărășeni a obținut locul întâi la categoria dublu, devansând echipe puternice, cu tradiție.

Echipa călărășeană compusă din Avram Mădălin și Dode Ionel, a reușit să urce pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, fiind recompensată de către organizatori cu diplome, medalii, cupă și premii, cât și desigur, cu tricourile de campioni.