29 aprilie 2024

mediaonlinecl.ro

Stiri online Calarasi

AMICALUL DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FARUL CONSTANȚA S-A ÎNCHEIAT CU ȘAPTE GOLURI, TOATE MARCATE ÎN REPRIZA A DOUA

Marți începând cu ora 14:00 pe stadionul „Ion Comșa“ din municipiul Călărași s-a disputat meciul amical dintre Farul Constanța și Dunărea Călărași, clasată pe locul 2 în seria a 3-a din liga a III-a.
Dunărea Călăraşi, cu șanse de promovare în Liga 2, a reușit o victorie importantă în meciul amical contra campioanei României, Farul Constanța.
La finalul celor 90 de minute de joc Dunărea Călărași s-a impus cu scorul de 4-3, Farul Constanța marcând golurile doi și trei în minutele 90 și 91
Imediat după pauză, Dunărea Călărași a marcat pentru 1-0 prin Răzvan Vîlea în urma unu șut cu stângul, de la aproximativ 16 metri, aproape de vinclul oaspeților.
În minutul 57, Amine Benchaib a marcat pentru Farul Constanța pentru 1-1, după care Dunărea Călărași a marcat de trei ori la rând.
Ultimul gol al Dunării a fost marcat din lovitură de la 11 metri în minutul 78, după un henț comis de un jucător de la Farul Constanța.
Pentru Farul Constanța au marcat pe final Costin Leonte, minutul 90, și Rivaldinho, minutul 90+1