Un bărbat în vârstă de 36 de ani a fost luat de jandarmi și condus la sediu, după ce a abordat un grup de fete minore pe o stradă din municipiul Călărași. Incidentul a avut loc în seara zilei de duminică, 5 iulie 2026.
În jurul orei 21:20, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Călărași, aflat în misiune de patrulare pe strada Știrbei Vodă, a observat comportamentul suspect al unui individ care insista să discute cu mai multe minore.
În urma verificărilor efectuate de jandarmi la fața locului, s-a constatat că bărbatul le adresase fetelor propuneri cu conotație sexuală și chiar încercase să le convingă să îl însoțească la domiciliul său.
Jandarmii au intervenit imediat pentru a proteja minorele și l-au imobilizat pe bărbat, acesta fiind condus de urgență la sediul IJJ Călărași.
Oamenii legii au întocmit pe numele bărbatului actele de sesizare a organelor competente.
Cazul a fost preluat de structurile abilitate în vederea continuării cercetărilor și dispunerii măsurilor legale care se impun în această situație.
More Stories
ROADS X JETS o după amiază plină de adrenalină, muzică și automobile spectaculoase vine la Călărași
Salvatori și în timpul liber: Doi pompieri din Călărași au salvat patru persoane de la înec, pe plaja „Podul 4”
Ședință extraordinară a Consiliul Local al municipiului Călărași